financira europska unija lenta
Osnove kibernetičke sigurnosti, analitičke vještine za mrežnu analizu i zakonodavni okviri

Kategorija: Digitalni program  

Naziv potvrde po završetku: Potvrda o završenom programu stručnog usavršavanja za stjecanje djelomične kvalifikacije "Osnove kibernetičke sigurnosti, analitičke vještine za mrežnu analizu i zakonodavni okviri "

Pružatelj obrazovanja: Tehničko veleučilište u Zagrebu
E-mail kontakt: tvz@tvz.hr

  Lokacije odžavanja programa: Zagreb

  Online: NE

Trajanje programa: 540 sati

Završetkom ovog programa stječete 18 CSVET/ECTS bodova.  Što su CSVET/ECTS bodovi?

Maksimalni iznos vaučera za obrazovanje: 3.000,00 €

Uvjeti upisa:

  • Cjelovita kvalifikacija na razini 6
    (Kvalifikacije stečene završetkom stručnih/sveučilišnih prijediplomskih studija)
  • Cjelovita kvalifikacija na razini 4.2
    (Kvalifikacija stečena završetkom srednjoškolskog obrazovanja u trajanju od četiri ili više godina)
  • Cjelovita kvalifikacija na razini 5
    (Kvalifikacije stečene završetkom stručnih studija kojima se stječe manje od 180 ECTS bodova strukovnoga specijalističkog usavršavanja i osposobljavanja; programa za majstore uz najmanje dvije godine vrednovanoga radnog iskustva)
  • Dodatni uvjeti navedeni u opisu programa
  • Status zaposlenosti: Zaposlen/a   Nezaposlen/a      Zašto je važno?

Dodatni uvjeti potrebni za upis programa:

  • Uvjet je pristupanja posjedovanje prethodne kvalifikacije na razini 6.st ili razini 6.sv (Uvjetno: Uvjet je pristupanja posjedovanje prethodne kvalifikacije na razini 4.2 ili na razini 5, uz položene ispite obveznih predmeta državne mature uz ispunjavanje uvjeta utvrđenih programom visokog učilišta).

Ovaj program je idealan za polaznike koji žele steći širu perspektivu u kibernetičkoj sigurnosti, kao i razviti analitičke vještine potrebne za učinkovitu mrežnu analizu. Kroz kombinaciju osnovnih koncepata kibernetičke sigurnosti, praktične vještine u analizi mrežnih sustava i razumijevanje zakonskih okvira, program osigurava sveobuhvatan pristup zaštiti digitalnih sustava. Naglasak na NIS2 direktivu omogućava polaznicima da se upoznaju s ključnim zakonodavnim zahtjevima koji oblikuju digitalnu sigurnost i privatnost podataka.

Polaznici će kroz teorijski i praktični rad naučiti kako instalirati, održavati i optimizirati IKT mrežnu opremu, implementirati usmjernike i preklopnike, te prilagoditi tehnička rješenja postojećim IKT sustavima. Program pruža temeljno razumijevanje kako osmišljavati i implementirati sigurne mrežne sustave, a istovremeno naglašava važnost zaštite privatnosti i sigurnosti podataka u skladu s važećim zakonima i regulativama. Osim toga, polaznici će steći vještine upravljanja podacima za mrežnu analizu, primjenjujući najbolju praksu i standarde zaštite.

Ovaj program savršen je za sve koji žele razumjeti kako djeluju sigurnosne mjere na mrežnoj razini, kako analizirati prijetnje i implementirati učinkovite zaštite, uz duboko razumijevanje zakonodavnih smjernica koje oblikuju područje kibernetičke sigurnosti.

Vještine koje se stječu završetkom programa
Polaznici će moći:

  1. Instalirati i održavati IKT mrežnu opremu.
  2. Samostalno implementirati usmjernike i preklopnike u IKT sustav primjenjujući najbolje prakse.
  3. Predložiti potrebne izmjene za unapređenje IKT sustava.
  4. Prilagoditi tehnička rješenja postojećim IKT sustavima korisnika.
  5. Upravljati usmjeravanjem prometa u IKT sustavu primjenjujući najbolje prakse.
  6. Primijeniti metode implementacije privatnosti i sigurnosti programskih rješenja u skladu sa zakonima i regulativama iz područja ICT-a.
  7. Koristiti osnovne koncepte upravljanja podatcima i njihove organizacije za mrežnu analizu.
  8. Primjenjivati standarde zaštite zdravlja i sigurnosti uz nadzor radnih aktivnosti.

Program je idealan za pojedince koji žele razviti tehnička i analitička znanja u području mrežnih tehnologija i kibernetičke sigurnosti, s naglaskom na pravne i regulatorne aspekte sigurnosti u informacijskim sustavima.

PROVJERITE KOJI VAM PROGRAM NAJVIŠE ODGOVARA

Ispunjavanjem Upitnika za samoprocjenu interesa i vještina za za obrazovni program dobit ćete povratnu informaciju o najprikladnijim obrazovnim programima dostupnim u Katalogu vještina i programa unutar sustava vaučera. Za svaki ponuđeni obrazovni program moći ćete vidjeti informaciju o stupnju slaganja sadržaja obrazovnog programa s Vašim interesima i vještinama te povezanost obrazovnog programa sa zanimanjem i sektorom svijeta rada.

Ako ste zainteresirani za detaljnije savjetovanje o Vašoj karijeri, možete zatražiti podršku savjetnika za profesionalno usmjeravanje HZZ-a.

Otvori Upitnik za samoprocjenu >

Česta pitanja i odgovori za predaju zahtjeva i korištenje vaučera

Korisnički centar  

Ukoliko Vam je potrebna pomoć prilikom odabira vještine koju želite steći ili dodatno unaprijediti, na raspolaganju su Vam savjetnici za profesionalno usmjeravanje HZZ-a. Individualno savjetovanje možete dogovoriti putem aplikacije Moj vaučer, klikom na ZATRAŽITE USMJERAVANJE. Savjetnik će Vas kontaktirati u roku od 2 dana radi dogovora termina.

Zahtjev za dodjelu vaučera predaje se isključivo putem aplikacije Moj vaučer u koju se ulazi klikom na gumb MOJ VAUČER u gornjem desnom dijelu ekrana. Pri prvoj prijavi sustav će Vas tražiti dodatne informacije radi upisa u odgovarajuću evidenciju Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili ažuriranje Vaših podataka, ukoliko jeste ili ste već bili prijavljeni u evidenciju nezaposlenih osoba ili ostalih tražitelja zaposlenja.

Detaljnije pisane i video upute o podnošenju zahtjeva za dodjelu vaučera možete pronaći ovdje.

Putem aplikacije Moj vaučer također možete komunicirati sa savjetnikom nadležnim za obradu Vašeg zahtjeva (pod Aktivnosti i bilješke zahtjeva).

Za ulazak u aplikaciju Moj vaučeri i podnošenje zahtjeva za dodjelu vaučera nužan je aktivan e-Građani račun. Uslugu možete aktivirati slijedeći upute dostupne na ovoj poveznici.

Ukoliko već imate registriran i aktivan e-Građani račun, provjerite je li potrebno verificirati e-mail adresu. Kliknite na gumb Moji podaci, a zatim u dijelu Kontakt podaci na poveznicu ispod gumba Verificiraj – Unesi drugu e-mail adresu. Unesite e-mail adresu s kojom se prijavljujete i kliknite Verificiraj.

Provjerite svoju e-poštu i kliknite na poveznicu za verifikaciju kako bi Vaša e-mail adresa bila upisana u sustav kao valjana. Ukoliko niste dobili e-mail, provjerite Neželjenu elektroničku poštu ili ispravnost unesene e-mail adrese.

Ukoliko i dalje nailazite na poteškoće, prijavite ih na e-mail BurzaRada@hzz.hr.

Tehničku podršku prilikom podnošenja zahtjeva za dodjelu vaučera možete zatražiti u Vama najbližem Centru za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK). Ako u Vašem mjestu još nije otvoren CISOK centar, kontaktirajte nadležnu područnu službu/ured HZZ-a.

Možete istovremeno zatražiti više ponuda, bilo za više programa obrazovanja bilo od više pružatelja obrazovanja. Međutim, budući da se zahtjevu za dodjelu vaučera prilaže ponuda za odgovarajući program odabranog pružatelja, potrebno je prethodno odlučiti koji program i kod kojeg pružatelja želite upisati.

Vaš zahtjev bit će obrađen u roku od 10 dana nakon čega ćete primiti povratnu informaciju o tome je li Vaš zahtjev odobren ili nije, uz naznačen razlog ukoliko nije odobren.

Ukoliko je prošlo više od 10 dana od dana podnošenja zahtjeva, a još niste primili povratnu informaciju, možete kontaktirati nadležnog savjetnika kroz pisanje bilješke u okviru Aktivnosti i bilješke zahtjeva ili ispunjavanjem online forme za podnošenje upita (pri čemu odabirete Vama nadležnu područnu službu/ured HZZ-a).

Ostali programi iz vještine: Instaliranje i održavanje IKT mrežne opreme

Niste pronašli program koji želite pohađati?

Pretražite druge sektore i vještine >
Logo Financira Europska unija - EU NextGen

Financira Europska unija – NextGenerationEU. Izneseni stavovi i mišljenja samo su autorova i ne odražavaju nužno službena stajališta Europske unije ili Europske komisije. Ni Europska unija ni Europska komisija ne mogu se smatrati odgovornima za njih.

Logo Sufinancira Europska unija

Sufinancira Europska unija. Izneseni stavovi i mišljenja samo su autorova i ne odražavaju nužno službena stajališta Europske unije ili Europske komisije. Ni Europska unija ni Europska komisija ne mogu se smatrati odgovornima za njih.